آب گیلاس قاتل فشار خون بالا است – دکتر رویا خادمیان

دسته‌بندی نشده


توت فرنگی 1 - آب گیلاس فشار خون بالا را از بین می برد

آب گیلاس قاتل فشار خون بالا

فشار خون بالا یکی از مهمترین مشکلات سلامتی است که می تواند منجر به بیماری های قلبی و مغزی شود. هنگامی که فشار خون کنترل نمی شود ، می تواند منجر به عوارضی در بدن انسان مانند بیماری قلبی و سکته شود. محققان در انگلستان به تازگی دریافته اند که مصرف آب گیلاس تأثیر مشابه داروهای ضد فشار خون دارد و ممکن است یک داروی م forثر برای فشار خون بالا باشد.

یکی از اولین خطوط دفاعی در برابر فشار خون بالا رژیم غذایی است. به طور کلی ، رژیم غذایی مناسب برای فشار خون می تواند به حفظ فشار خون سالم بدون عوارض جانبی داروها کمک کند. علاوه بر برخی غذاها که می توانند فشار خون را کاهش دهند ، برخی از انواع نوشیدنی ها نیز می توانند کمک کنند. آنها می توانند مفید باشند.

محققان در انگلستان به تازگی دریافته اند که مصرف آب گیلاس تأثیر مشابه داروهای ضد فشار خون دارد و ممکن است دارویی موثر برای فشار خون بالا باشد.

محققان دانشگاه نورثمبرلند دریافتند افرادی که 60 میلی لیتر کنسانتره آلبالو رقیق شده با آب می نوشند ، در عرض سه ساعت فشار خون آنها هفت درصد کاهش می یابد. این میزان برای کاهش خطر سکته مغزی تا 38 درصد و بیماری های قلبی تا 23 درصد کافی است و می تواند معجزه کند.

بسیاری از مردم در سراسر جهان از فشار خون بالا رنج می برند ، که در صورت عدم درمان خطر حمله قلبی ، نارسایی قلبی ، بیماری کلیوی ، سکته مغزی و زوال عقل را افزایش می دهد.

بر اساس مطالعات انجام شده در چندین فرد و گروه حاوی 60 میلی لیتر کنسانتره آلبالو رقیق شده در 100 میلی لیتر آب و چندین نفر که از شربت معمولی و آب میوه استفاده می کردند ، به این نتیجه رسیدند افرادی که از کنسانتره گیلاس برای درمان سریع فشار خون استفاده می کردند. فشار خون 7 درصد بیشتر از افرادی که شربت با طعم میوه می نوشند کاهش یافته است.

اثرات آب گیلاس بر فشار خون بالا توسط دانشمندان به منبع غنی از اسیدهای فنولیک میوه نسبت داده شده است ، نوعی آنتی اکسیدان که به طور طبیعی در این میوه ها تولید می شود. محققان همچنین دریافتند که بیشترین تأثیر بر فشار خون زمانی رخ می دهد که غلظت دو اسید فنولیک-اسید وانیلیک و اسید پروتئیک کاتتیک-در خون بیماران بیشترین بود.

آنها می گویند: “اکثر بیماری های قلبی عروقی ناشی از عوامل خطری هستند که می توان آنها را کنترل ، درمان یا اصلاح کرد ، از جمله فشار خون بالا ، کلسترول ، چاقی ، مصرف دخانیات ، عدم فعالیت بدنی و دیابت.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *